Polisolokata definicja

Polisolokata – definicja, wyjaśnienie pojęcia

Czym jest polisolokata? Jaka jest definicja polisolokaty? Na czym polega to rozwiązanie? Przeczytaj wyjaśnienie pojęcia.

Polisolokata to sposób na oszczędzanie. Na czym polega to rozwiązanie i co trzeba wiedzieć zanim umieścimy swoje oszczędności na polisie lokacyjnej?

Polisolokata definicja

Poilsolokata jest produktem bankowym, który zakłada regularne oszczędzanie przez co najmniej kilka jak nie kilkanaście lat. Oszczędzanie musi być regularne. Założeniem są składki miesięczne, kwartalne lub półroczne. Jest to połączenie elementów ubezpieczenia oraz oszczędności. Ubezpieczenie jest zwykle formą ubezpieczenia na życie i dożycie. Część depozytowa może mieć schemat lokaty bankowej lub bardziej ryzykownych inwestycji. Polisolokaty mogą przybierać również formę lokaty bankowej, która z góry ma określony czas trwania oraz poziom oprocentowania.

Ryzyko

Istnieją polisolokaty, które pozwalają na bardziej ryzykowne posunięcia. W takiej sytuacji nie jest znana ilość zarobionych pieniędzy. Również należy liczyć się z możliwością straty. Do tego należy doliczyć koszt opłat ponoszonych za zarządzanie takim funduszem. Takie polisolokaty określane są jako polisy z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym.

Polisy z Ubezpieczeniem Kapitałowym dzisiaj mają dosyć złą opinię. Wielu klientów czuje się oszukanych. Wynika to z wielu niejasności, które pojawiły się w trakcie prowadzenia polisolokat. W niejasny sposób były naliczane opłaty i prowizję za obsługę polisolokaty. Ponadto w razie wycofania środków pieniężnych pobierano bardzo wysokie prowizje, a ochrona ubezpieczenia często była fikcyjna.

Obecnie polisolokata ma inne warunki, które zostały uproszczone i uściślone. Wiele osób straciło jednak zaufanie do tego produktu finansowego i nie chce powtórnie korzystać z tego typu rozwiązań.

Sprawdź także:

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.