Porównanie kont oszczędnościowych

Porównanie kont oszczędnościowych

Poniższe porównanie kont oszczędnościowych zawiera najlepsze oferty na rachunki i konta oszczędnościowe online. Wybierz ofertę, która zapewni ci najlepszy zwrot z lokowanych pieniędzy i otwórz to najkorzystniejsze konto oszczędnościowe przez internet.


Obecne niskie stopy procentowe nie zachęcają do oszczędzania. Jednakże warto oszczędzać choćby po to, żeby stworzyć sobie finansową poduszkę bezpieczeństwa. Dobry rachunek oszczędnościowy może być doskonałym zaczątkiem do tego, by zbierać środki i następnie ulokować je na lokacie, która zapewnia korzystniejsza oprocentowanie. Konto oszczędnościowe przynajmniej w początkowym okresie oszczędzania pomoże ci w pomnażaniu twoich pieniędzy. Dlatego, jeżeli szukasz ciekawych i korzystnych sposobów oszczędzania, które pozwolą twoim pieniądzem pracować możliwie efektywnie, to te porównanie kont oszczędnościowych powinno ci pomóc w dokonaniu wyboru.

Najkorzystniejsze rachunki oszczędnościowe to te z wysokim oprocentowaniem?

Nie zawsze i niekoniecznie. Większość osób, które porównują konta oszczędnościowe online, w pierwszym momencie zwykle zwraca uwagę na wysokość oprocentowania. Trzeba jednak pamiętać, że nie tylko oprocentowanie przesądza o tym, czy dana oferta jest atrakcyjna, czy też nie. Często wyższe oprocentowanie z czymś się wiąże. Takie wyższe oprocentowanie często jest ograniczone tylko do kilku pierwszych miesięcy oszczędzania. Zdarzają się też sytuacje, że bank ogranicza kwotę możliwą do ulokowania, która zostanie objęta specjalne promocyjnie wyższym oprocentowaniem.

Co odróżnia konto oszczędnościowe od standardowego konta osobistego?

Rachunek oszczędnościowy jest rodzajem konta bankowego, który jest specjalnie pomyślany pod kątem oszczędzania i pomnażania twoich pieniędzy. Od standardowego konta osobistego różni go wyższe oprocentowanie. Ze środków ulokowanych na takim koncie można korzystać w dowolny sposób, jednakże w przeciwieństwie do konta osobistego jest ograniczona liczba bezpłatnych przelewów w miesiącu. Wysokość oprocentowania rachunków oszczędnościowych nie jest uzależniona od wysokości czy też częstotliwości dokonywanych wpłat.

Jak się zakłada konto oszczędnościowe online?

Tego typu rachunki są dostępne w niemal każdym banku komercyjnym lub spółdzielczym. Chcąc otworzyć rachunek oszczędnościowy, nie trzeba nawet udawać się do oddziału danego banku. Wszelkie formalności można załatwić wygodnie bez wychodzenia z domu. Wystarczy złożyć wniosek o otwarcie rachunku przez internet, w którym nie trzeba nawet deklarować wysokości lokowanej kwoty, ani też regularności wpłat. Umowę można podpisać w sposób elektroniczny lub za pośrednictwem kuriera.

Jakie oferty prezentuje porównanie kont oszczędnościowych?

  1. Są to najlepsze oferty na rachunki oszczędnościowe online, które cechuje między innymi:
  2. Podwyższone promocyjne oprocentowanie nowych środków.
  3. Brak opłat za otwarcie i prowadzenie konta.
  4. Możliwość wypłaty bez utraty odsetek.

Wybierz najlepsze konto oszczędnościowe

Zanim wybierzesz i otworzysz konto oszczędnościowe online, to zwróć uwagę na kilka bardzo ważnych czynników, takich jak:

  • wysokość oprocentowania,
  • częstotliwość kapitalizacji odsetek,
  • koszt wypłaty środków z rachunku.

Mamy nadzieję, że powyższe porównanie kont oszczędnościowych pozwoli wybrać ci rachunek optymalnie dopasowany do twoich oczekiwań, który zapewni ci maksymalny zysk z zaoszczędzonych pieniędzy.

Sprawdź też:

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.