Porównanie pożyczek hipotecznych

Porównanie pożyczek hipotecznych

Poniżej prezentujemy porównanie pożyczek hipotecznych, zawierające najciekawsze pożyczki hipoteczne możliwe do uzyskania w tym momencie przez internet.

Pożyczka hipoteczna jest zdecydowanie wyższa od kredytu gotówkowego i można ją otrzymać na dużo dłuższy czas. Jest ona najtańszym sposobem finansowania wydatków, których nie trzeba dokumentować przed bankiem. Porównaj poniżej najlepsze pożyczki pod hipotekę, dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb oraz możliwości i sprawdź, jak niska może być Twoja rata.

Czym jest pożyczka hipoteczna?

Mimo że nazwy są podobne, to pożyczka hipoteczna nie jest tym samym, co kredyt hipoteczny. Można ją przeznaczyć na sfinansowanie dowolnego celu, którego nie trzeba wskazywać w banku, dlatego można ją określić jako pożyczkę na dowolny cel. Pieniądze można przeznaczyć na remont mieszkania, zakup samochodu, wakacje, czy dowolny inny cel. Jej zabezpieczeniem jest hipoteka na posiadanej już nieruchomości (Twojej lub osób trzecich, które wyraziły na to zgodę), a nie będącej celem kredytowania, jak w przypadku kredytu hipotecznego. Pożyczka pod hipotekę nieruchomości charakteryzuje się długim okresem kredytowania i wysokimi kwotami finansowania. Ich oprocentowanie jest niższe niż w przypadku kredytów gotówkowych, jednak ciut wyższe niż w przypadku kredytów hipotecznych.

Czym się charakteryzują pożyczki hipoteczne pod zastaw nieruchomości?

Pożyczka hipoteczna jako posiadająca zabezpieczenie na nieruchomości jest dla banku bezpieczna i obciążona niskim ryzykiem kredytowym. Dlatego jest ona udzielana dużo lepszych cenowo warunkach niż produkty niezabezpieczone takie jak np. kredyty gotówkowe. W porównaniu do kredytów gotówkowych pożyczki pod zastaw nieruchomości oferują niższe oprocentowanie i prowizje. Ponadto ich kwoty są dużo wyższe i ogranicza je jedynie wartość nieruchomości i zdolność kredytowa.

W zależności od banku wysokość pożyczki hipotecznej może wynieść od około 20 tys. zł do maksymalnie 70%-80% wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie wierzytelności. Maksymalny okres kredytowania jest zdecydowanie dłuższy niż oferowany przy produktach gotówkowych i wynosi najczęściej od 20 do nawet 30 lat.

Kto może otrzymać pożyczkę hipoteczną?

Z pożyczki pod zastaw nieruchomości może skorzystać każdy, kto ukończył 18 lat i ma zdolność kredytową, czyli uzyskuje stały dochód (ze źródła akceptowanego przez bank). Wysokość dochodu po uwzględnieniu kosztów życia i innych obciążeń, w tym kredytowych musi umożliwiać spłatę rat. Czyli musi być zachowana tak zwana zdolność kredytowa. W przypadku braku zdolności kredytowej można ją podnieść przez przystąpienie do kredytu kolejnego wnioskodawcy (lub wnioskodawców), którzy nie muszą być spokrewnieni z pożyczkobiorcą ani z sobą wzajemnie.

Pożyczkobiorca musi posiadać nieruchomość mogącą stanowić zabezpieczenie (prawo własności lub własnościowe spółdzielcze prawo do lokalu), na której będzie można ustanowić hipotekę. Jednakże hipotekę można ustanowić również na nieruchomości należącej do osoby trzeciej, jeśli ta wyraziła ona na to pisemną zgodę.

Jakie dokumenty są wymagane do uzyskania pożyczki hipotecznej?

Wymagane dokumenty mogą różnić się w zależności od banku, aczkolwiek zwykle są to:

  • dowód osobisty,
  • zaświadczenie o dochodach,
  • dokumentacja dotycząca nieruchomości (akt własności, wyciąg z księgi wieczystej, zaświadczenie o braku zadłużenia, bieżąca wycena).

Na podstawie tych dokumentów bank dokonuje oceny zdolności kredytowej pożyczkobiorcy oraz ocenia nieruchomość.

Porównanie pożyczek hipotecznych

Mamy nadzieję, że to porównanie pożyczek hipotecznych przybliżyło Ci ten produkt, jego warunki oraz zasady, na jakich można z niego skorzystać. Z drugiej strony pozwoliło w jednym miejscu porównać najciekawsze pożyczki hipoteczne pod zastaw nieruchomości.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.