Rachunek inwestycyjny - definicja

Rachunek inwestycyjny – definicja

Czym jest rachunek inwestycyjny? Jaka jest definicja rachunku inwestycyjnego? Wyjaśniamy pojęcie rachunku inwestycyjnego!

Rachunek inwestycyjny to narzędzie niezbędne dla każdego, kto chce zająć się inwestowaniem. Okazuje się, że obecnie każdy z nas ma możliwość założenia takiego rachunku, tym samym stając się inwestorem. Zarabianie pieniędzy w niedługim czasie będzie możliwe dzięki przemyślanej grze na rynku papierów wartościowych.

Definicja rachunku inwestycyjnego

Rachunek inwestycyjny jest rodzajem konta otwieranym przez Klienta z przeznaczeniem dla domu maklerskiego. Jest on używany w celu zakupu walorów na giełdzie papierów wartościowych. Dom maklerski nabywając akcje na rzecz Klienta, pobiera z jego rachunku inwestycyjnego odpowiednią kwotę i prowizję.

Co umożliwia rachunek inwestycyjny?

Rachunek tego typu daje możliwość kupowania na giełdzie papierów wartościowych. Można jednak także korzystać z innych czynności jak na przykład otworzenie rachunku dla danego domu maklerskiego. Takimi rachunkami zarządzają maklerzy. Jeśli dokonany zostanie zakup z rachunku inwestycyjnego, dochodzi do pobrania danej kwoty wraz z prowizją. Prowizja może zatem nieco zwiększyć koszt zakupu. Kolejnym etapem jest przekazanie środków domowi maklerskiemu.

Otwarcie rachunku inwestycyjnego

Założenie rachunku inwestycyjnego w dzisiejszych czasach jest bardzo łatwe. Wiele banków oferuje bowiem uruchomienie go przez Internet, telefon, czy w danej placówce bankowej. W krótkim czasie zyskamy zatem nowe możliwości. Dostęp do rachunku zazwyczaj mamy przez internet, logując się w dowolnej chwili na danej stronie. To pozwala na dokładną kontrolę finansów i swobodę w obrocie pieniężnym. Warto dobrać rachunek inwestycyjny do własnych oczekiwań potrzeb.

Dzięki rachunkowi inwestycyjnemu możemy rozpocząć swoją przygodę z inwestowaniem na giełdach. Rozsądne gospodarowanie sprawi, że zyskamy środki pieniężne, jednak wiąże się to także z pewnym ryzykiem finansowym.

Sprawdź również: Porównanie kont osobistych

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.