Rachunek pomocniczy definicja, pojęcie

Rachunek pomocniczy – definicja, pojęcie

Czym jest rachunek pomocniczy? Jaka jest definicja rachunku pomocniczego? Wyjaśniamy pojęcie! Dowiedz się wszystkiego, co warto wiedzieć o rachunku pomocniczym.

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej jest zadaniem wymagającym od kierowników umiejętności organizacji oraz odpowiedniego planowania działań związanych z finansami. To właśnie dzięki decyzjom podejmowanym przez właścicieli firm mogą one się rozwijać i mieć stałą wypłacalność. Oczywiście w celu ułatwienia biznesmenom prowadzenia własnej działalności gospodarczej coraz więcej banków wprowadza ciekawe usługi do swojej oferty takie jak rachunek pomocniczy.

Czym jest rachunek pomocniczy?

Obok rachunku bieżącego jest to jedna z najpopularniejszych i najbardziej pożytecznych usług oferowanych przez banki. Posiadanie rachunku pomocniczego ułatwia przedsiębiorcom zarządzanie środkami przeznaczonymi na określone cele, dokonywanie określonych rozliczeń cyklicznych, czy też wyodrębnienie środków o określonym przeznaczeniu (np. na wypłaty pensji dla pracowników). Ogólnie można przyjąć, że rachunek pomocniczy służy do przeprowadzania rozliczeń pieniężnych oraz gromadzenia środków na określony cel. Służy on posiadaczom między innymi do przeprowadzania rozliczeń w innych bankach, niż bank, w którym prowadzony jest rachunek bieżący firmy. Jest to bardzo wygodne szczególnie przy wypłatach wynagrodzeń, gdyż większość pracowników posiada konta bankowe w innym banku niż pracodawca. Dzięki posiadaniu konta pomocniczego nie musimy obawiać się dodatkowych opłat oraz kosztów związanych z wypłacaniem comiesięcznych wynagrodzeń na rzecz osób zatrudnionych.

Podstawowe cechy rachunku pomocniczego:

  • waluta rachunku – PLN lub waluta wymienialna,
  • oprocentowanie rachunku zmienne,
  • kapitalizacja odsetek kwartalna,
  • możliwa opcja automatycznego inwestowania środków.

U kogo sprawdzi się taki rachunek?

Jest to rozwiązanie, które ułatwia prowadzenie spraw finansowych przedsiębiorcom zatrudniającym wielu pracowników. Jednak również osoby, które zajmują się skupem towarów rolnych, mogą zauważyć korzyści związane z wykorzystaniem tej usługi w swojej pracy, dzięki szybszemu i łatwiejszemu wypłacaniu gotówki rolnikom, od których zakupiono określony towar.

Czy jest to bezpieczne?

Nie należy obawiać się o bezpieczeństwo środków zgromadzonych na danym koncie pomocniczym. Działa ono na takich samych zasadach jak rachunek bieżący, na którym nasze finanse również są w odpowiedni sposób zabezpieczone. Zatem jeśli skorzystamy z oferty banku, któremu ufamy, możemy mieć pewność, że nie napotkamy żadnych niepożądanych problemów związanych z tymi pieniędzmi. Według nas każdy właściciel firmy powinien zdecydować się na wykorzystanie tej usługi w swojej pracy, ponieważ jest to ogromne ułatwienie, a także oszczędność.

Co zrobić, gdy jestem zainteresowany tym rozwiązaniem?

Wystarczy zgłosić się do banku, z którym współpracujesz od lat. Możesz osobiście spotkać się z konsultantem odpowiedzialnym za obsługę klientów, masz również możliwość otworzenia rachunku online bez wychodzenia z domu.

Sprawdź także:

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.